Długi weekend majowy i nadchodzące ciepłe tygodnie stanowią często okazję do wspólnych rodzinnych wypadów poza miasto. Jak połączyć dobrą zabawę z ciekawą edukacją i rozwojem dzieci? Może warto spojrzeć głęboko w oczy T-Reksowi i odbyć podróż kolejką, przeżywając narodziny Ziemi i epokę lodowcową.
Chyba każdy z nas chciałby na chwilę przenieść się w przeszłość i wcielić w odkrywcę naszej planety. Wyjazd na weekend majowy może być do tego dobrą okazją. W Krasiejowie, niedaleko Opola, już od kilku lat działa JuraPark. Dziś to jeden z największych w Europie rodzinnych parków, łączących edukację o przeszłości naszej planety ze świetną zabawą. W ciągu 5 minut od wejścia na teren 40-hektarowego kompleksu możemy m.in. znaleźć się w Tunelu Czasu i przekonać się między innymi o tym, jak wyglądał Wszechświat zanim powstała Ziemia. – Podróżując specjalną kolejką na naszych oczach nie tylko narodzi się Ziemia – opowiada Monika Pękala z JuraParku w Krasiejowie. – Będziemy mogli prześledzić powstanie pierwszych form życia, wędrówkę kontynentów, przeżyć zlodowacenie i inne kataklizmy w dziejach naszej planety. Wszystko to zobaczymy z kosmicznej perspektywy. Ta atrakcja, która działa u nas od niemal czterech lat, cieszy się niesłabnącą popularnością. W efektowny sposób pokazuje losy Ziemi i pozwala w kilka minut odbyć podróż swoistym wehikułem czasu przez blisko 14 miliardów lat, kończąc podróż widokiem Opolszczyzny z okresu triasowego i jednocześnie przygotowując do odkrywania krainy dinozaurów.
Przenieś się do tunelu czasu: https://www.youtube.com/watch?v=FBDhSEdpWSQ
Wszystko zaczęło się… w Krasiejowie?
Miejsce spotkania z dinozaurami nie jest przypadkowe. To właśnie w Krasiejowie odkryto i opisano praprzodka dinozaurów – nazwanego ze względu na miejsce wykopalisk Silesaurus opolensis, czyli „Śląskim Jaszczurem z Opola”. Dziś w Krasiejowie, niecałe 20 km od Opola, można spojrzeć w oczy niemal 250 doskonale zrekonstruowanym modelom prehistorycznych stworzeń. Na terenie JuraParku przez cały czas trwają prace wykopaliskowe prowadzone przez paleontologów. Co istotne, dinozaury, które spotykamy w tej jednej z największych atrakcji turystyczny Opolszczyzny, są pieczołowicie rekonstruowane przez grono specjalistów z różnych dyscyplin: naukowców paleontologów, grafików oraz ekspertów z zakresu rekonstrukcji. Wszystko po to, aby każdy z okazów odpowiadał aktualnemu stanowi wiedzy naukowej na jego temat.
Kompleks w Krasiejowie tworzą dzisiaj także: ścieżka edukacyjna, Prehistoryczne Oceanarium, Jurajska Plaża z ratownikami oraz ogromnych rozmiarów plac zabaw pełen zjeżdżalni, tunelów, z jednym z największych w Polsce małpich gajów. Zwieńczeniem przygody dla każdego kochającego dinozaury może być wizyta w Pawilonie Paleontologicznym, gdzie z bliska będzie można odkryć wiele prehistorycznych tajemnic. Pod koniec czerwca do grona atrakcji dołączy wyjątkowe interaktywne muzeum. Park Nauki i Ewolucji Człowieka kontynuuje fascynującą opowieść o burzliwych dziejach naszej planety. Tym razem motywem przewodnim podróży będą losy człowieka, w które wkomponowano wiele unikatowych rozwiązań z wykorzystaniem najnowszych technologii i rozwiązań muzealnych.
Więcej informacji o przygodzie w Krasiejowie można uzyskać na www.juraparkkrasiejow.pl
Link do strony artykułu: https://cafe.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/oko-w-oko-z-dinozaurem